Stránka 1 z 1

Vytočené přední tlapy a sbihavé zadní

Napsal: pon 20. srp 2018 21:19:19
od Blackketty
Dobrý den,
mám štěně beaucerona, starého 4 měsíce. Právě přezubuje, krmen barfem již od chovatele. Vytočily se mu přední tlapky do stran, jedna nepatrně víc. Zadni jsou na kravičku. Pravděpodobně mu chybí vápník. Sní cca 1 kg potravy denně, snažila jsem se, aby alespoň cca 300-400 g byly krky, křídla nebo skelety. Bohužel to asi nestačilo. Teď tu čtu, ze kuřecí a hovězí obsahuje nejvic fosforu a to jsem převážně krmila. Již podávám Canina citrat 1g/1kg váhy (váží 23 kg). Problém je ten, ze mi teď nechce jist. Nekdy si dá krky s chutí, teď jak mu lezou zuby, kolikrat k tomu čuchne a uteče. Uz jsem přemýšlela, jestli se nemám pokusit ho naučit na kvalitní granule misto barfu, bylo by mi to líto, ale jeho zdraví je mi přednější. Objednala jsem si Canhydrox GAG a Arthro - Tabs. Mohl byste mi prosim poradit, jak davkovat? Pohyb omezil, snažím se ho šetřit, děkuji M.

Re: Vytočené přední tlapy a sbihavé zadní

Napsal: stř 22. srp 2018 10:37:49
od RNDr. Ivan Stuchlý
Dobrý den,

podávejte Canhydrox GAG v dávce 4 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně rozděleně, polovinu ráno, polovinu večer, Arthrotabs v dávce 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně a Calcium citrat v dávce 1/2 g / 1 kg těl. hmot. denně, rozděleně na 3 dílčí dávky, vždy s vlhkou potravou. Za 3 - 4 týd. dejte, prosím, vědět, jak se stav vyvíjí, aby bylo možno dávkování event. upravit.

Pokud jde o nechutenství, které může být způsobeno i horkým počasím, zkontrolujte zda je pes řádně odčerven na škrkavky i tasemnici, příp. odčervěte třísložkovým anthelmintikem (např. Drontal Plus), zda pes netrpí zácpou nebo průjmem, zda často nezvrací bílou nebo žlutou pěnu. Předpokládám, že jinak je štěně veselé a nejeví žádné příznaky onemocnění. Dbejte, prosím, aby strava neobsahovala více než 1/3 masa, já bych podával výlučně vařené kvůli riziku salmonelózy, zbývající 2/3 vař. rýže + mrkev. Rozhodnete-li se k přechodu na granule (sám dávám přednost tomu, aby pes jedl čerstvou stravu i granule - i když vet. lékaři to odsuzují), volte nějaké opravdu kvalitní, které obsahují max. 24 - 28 % proteinů, nikdy více. Mohu doporučit ANF Junior Large breed 28, při velmi rychlém růstu (bez ohledu na věk) i některý holistický Adult s 24 % proteinů. Z jedné stravy na druhou je třeba psa převádět vždy pozvolna, což znamená, že do doma připraveného krmení by se přidávalo něco dobře provlhčených granulí, jejichž podíl by se během 5 - 10 dnů (podle reakce) zvolna zvyšoval.

Pokud jde o pohyb - braňte divokým honičkám s jinými psy, skákání přes překážky a po schodech, aportování - při tom všem jsou klouby mimořádně zatížené. Vyhýbejte se i příliš dlouhým vycházkám. Kondiční pohyb je ovšem nutný.

Ivan Stuchlý

Re: Vytočené přední tlapy a sbihavé zadní

Napsal: stř 22. srp 2018 13:10:59
od Blackketty
Dobrý den,
moc děkuji, budu se tím řídit. Ještě bych doplnila, ze dávám denně - Bioveta Hyalchondro DC plus 2ml do krmení. Mám pokračovat nebo vysadit?
Děkuji a za 3 týdny se určitě ozvu, chapu, ze to bude běh na delší trať.

Re: Vytočené přední tlapy a sbihavé zadní

Napsal: ned 16. zář 2018 19:13:50
od Blackketty
Dobrý den,
ozývam se po delší době a musím říct, že se přední tlapky srovnaly. Užívali jsme vše podle doporučení. Canhydrox GAG mám obj. další balení, Arthro tablet máme ještě dost. Můžu mu teď podávat poloviční dávky? Canina calcium citrat nám dochází, je k tomu ještě potřeba a nebo může zůstat na Canhydroxu do konce vyvinu? Nežravost byla opravdu způsobena přezubováním, po velkém plýtvání masem jsme přešli na granule Platinum. Teď by ten poměr Ca a fosforu měl být správný.
Ještě bych chtěla doplnit, že už od začátku s citratem podavam vit C (Acerolu v prášku) a na klouby teď máme Geloren.
Ještě jednou moc děkuji, ze jste nám pomohl. M.

Re: Vytočené přední tlapy a sbihavé zadní

Napsal: stř 17. říj 2018 8:36:30
od RNDr. Ivan Stuchlý
Dobrý den,

děkuji za sdělení a doporučuji Calcium citrat postupným snižováním dávky vysadit a dávku Canhydroxu zredukovat na polovinu. Arthrotabletten dávejte ještě 1 měs. v dávce 1tbl. / 10 kg těl. hmot. denně a potom zkušebně vysaďte s tím, že kdyby došlo k potížím, začnete je znovu alespoň po dobu 1 měsíce podávat. Acerol a Geloren beru v úvahu, podávejte je podle návodu nebo doporučení.

Ivan Stuchlý

Re: Vytočené přední tlapy a sbihavé zadní

Napsal: ned 28. říj 2018 12:45:05
od Blackketty
Dobrý den, děkuji za odpověď. Od té půlky září, kdy jsem měla pocit, ze se tlapky srovnaly, snizila jsem davky na polovinu. Za 14 dni byl ve stejnem stavu, jako před tím. Takže jsme znovu najeli na puvodni davkovani a už je na tom měsíc. Stále ma vytocene tlapy a vzadu mírně seběhlé. Vepředu měl jednu mírně vytocenou víc, teď tam ma medvědi tlapu. Už je mu 6 měsíců a ja se bojim, ze jsou změny nevratné. Uz je jen na granulich a s trochou konzervy kvuli nabaleni citratu, na granulich by nedržel.
Koupila.jsem granule Platinum, protože ty jedine pri přechodu z masa jedl. Mela jsem mu asi koupit přímo granule pro štěňata velkych plemen. Nevim, co pořád dělám špatně. Poslala bych vam nejake fotky, pokud je kam, dekuji M.