Canina Dog Immun Protect

Zde najdete odborné články

Moderátor: ivan.stuchly

RNDr. Ivan Stuchlý
Příspěvky: 35
Registrován: úte 13. říj 2015 13:51:55

Canina Dog Immun Protect

Příspěvekod RNDr. Ivan Stuchlý » stř 28. úno 2018 12:56:30

Je to svého druhu jedinečný kombinovaný přípravek obsahující tři účinné složky, které jsou určeny ke zvýšení nespecifických obranných reakcí organismu psa a k prevenci a tlumení průjmových onemocnění zejména blíže neurčeného původu, primárních i sekundárních (vzniklých v důsledku jiné choroby). Obsahuje imunoglobuliny vaječného původu, probiotikum Enterococcus faecium a otryskaný pšeničný škrob. Všechny tyto složky působí synergicky, vzájemně se svými účinky doplňují a potencují.

Imunoglobuliny patří mezi gamaglobuliny (protilátky třídy IgG). Jsou to látky bílkovinné povahy (proteiny), které za normálních okolností produkují buňky v krevní plazmě, tzv. plazmatické, vznikající přeměnou z antigenem aktivovaných B-lymfocytů. Dog Immun Protect dodává organismu psa tyto nespecifické obranné látky v hotovém stavu a podstatě tak posiluje jeho imunitu. Brání organismus proti infekci a zneškodňují toxiny (jedy) produkované jejími původci.

Kulturní (nemutující) kmen bakterie Enterococcus faecium je pro psy vzhledem k poměrům v jejich zažívacím traktu tím, co pro člověka bakterie mléčného kvašení rodu Lactobacilus používané v jogurtech. Protože se velmi rychle množí, obsazuje niku (místa na sliznici střeva), na kterých by se mohli usazovat a množit patogenní druhy, původci různých, zejména průjmových onemocnění. Otryskaná (povrchově narušená) škrobová zrna vychytávají přebytečnou vodu, kterou sliznice tlustého střeva nestačí při průjmu ať již původu infekčního nebo alimentárního (způsobeného nevhodnou stravou) vstřebávat.

Dog Immun Protect fy Canina má ovšem mnohem širší použití. Uplatňuje se jako adjuvans (pomocný prostředek) při všech případech imunodeficience (nedostatečnosti obranných mechanismů), při přenosných chorobách (může se podávat i současně s antibiotiky), v období rekonvalescence (významně zrychluje uzdravování) a též u psů a fen po chirurgických výkonech. Je vhodné jej použít preventivně při nepříznivé nákazové situaci v okolí, zejména u březích a kojících fen a štěňat i jedinců starých. U štěňat se znamenitě osvědčuje v období přechodu z tekuté stravy na tuhou a od chovatele k novému majiteli, protože zabraňuje stresu.

Z téhož důvodu je použitelný i u jinak zdravých dospělých psů v období mimořádné fyzické a psychické pracovní nebo sportovní zátěže a v době zotavování po nemoci (významně ji zkracuje). Zvyšuje vitalitu jedinců stárnoucích a starých i štěňat z mnohočetných vrhů, jedinců slabších, přijímajících nedostatečné množství mateřského mléka nebo odchovávaných bez matky. Lze jej podávat již od 2. dne života, nejlépe rozmíchaný v delaktozovaném mléku určeném výslovně pro štěňata od 1. dne života, jako je Mléko pro štěňata fy Canina. Stejným způsobem (rozmíchaný v mléce pro štěňata) je použitelný i u jedinců dospělých a starých.

Zpět na “Odborné články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host