Velox 100%

Zde najdete odborné články

Moderátor: ivan.stuchly

RNDr. Ivan Stuchlý
Příspěvky: 35
Registrován: úte 13. říj 2015 13:51:55

Velox 100%

Příspěvekod RNDr. Ivan Stuchlý » stř 22. bře 2017 18:30:20

Velox – kloubní energie je svým složením a účinností bezkonkurenční přípravek z kategorie doplňkových krmiv pro psy a kočky, který v poslední době doplnil širokou nabídku firmy Canina pharma GmbH v oblasti prevence a tlumení potíží pohybového aparátu. Je vůbec nejbohatším zdrojem glykosaminoglykanů, nejvýznamnějších sloučenin pro dokonalý průběh výměny látkové v kloubních chrupavkách, kloubních pouzdrech, vazech a šlachách. Účinné glykosaminoglykany se získávají z tělíček pouze na Novém Zélandu žijícího a k tomuto účelu zde faremně chovaného mlže druhu Perna canaliculus. Šetrně, mrazem ve vakuu vysušený extrakt z nich není pouze zdrojem glukosaminsulfátu či chondroitinsulfátu, které se těží i z těl jatečných zvířat a jsou obsaženy v běžných přípravcích obdobného určení jako Velox, obsahuje kromě těchto dvou látek i další glykosaminoglykany - heparansulfát, dermatansulfát, keratinsulfát, keratansulfát I a II a kyselinu hyaluronovou. Představuje tak přirozený komplex různých glykosaminoglykanů s nesrovnatelně vyšší účinností na metabolismus v cílových tkáních. Sílu působení komplexu glykosaminoglykanů umocňuje navíc v extraktu přirozeně obsažená kyselina eikozatetraenová tlumící bez jakýchkoli nežádoucích vedlejších účinků případnou bolestivost.

I když extrakt z mlže Perna canaliculus použitý ve Veloxu je týž jako v přípravcích fy Canina již dříve vyráběných, osvědčených a oblíbených, jako je např. GAG (ve formě prášku či tablet), anebo Canhydrox GAG, jeho určení je poněkud odlišné. Velox – kloubní energie představuje stoprocentní extrakt z tělíček mlže, obsahuje proto ještě více glykosaminoglykanů i kyseliny eikozatetraenové, neobsahuje však žádné další tzv. přidané látky. Ty jsou obsaženy (selen, vitamin E) v podobě přirozených zdrojů v přípravcích GAG jako tzv. vychytávače volných radikálů vznikajících při zánětlvých stavech (artritidách) a v Canhydroxu GAG jako zdroje minerálií (calcium citratu, hydroxyapatitu) a kyseliny askorbové (vitaminu C) k posílení kostní tkáně. Ani jeden z těchto přípravků Velox v plném rozsahu nenahrazuje a sám jimi není 100% nahraditelný. S přihlédnutím k aktuálnímu stavu psa či kočky jej ovšem lze s GAGem i Canhydroxem GAG účelně kombinovat, např. po kůře GAGu nebo Canhydroxu GAG a ztlumení zánětu, resp. zlepšení pevnosti kostní tkáně lze pokračovat jeho podáváním k účinnému posílení tkání chrupavčitých a vazivových.

Obecně platí, že tam, kde je nedobrý stav pohybového ústrojí způsoben primárně nedostatkem vápníku, je doporučitelný iniciálně buď Canhydrox GAG nebo GAG plv. či tbl. v kombinaci s Calcium citratem. Je-li příčinou obtíží artritida, je v počátcích nejvhodnější GAG plv. resp. tbl. a po ztlumení akutních příznaků pokračovat podáváním Veloxu ke zkvalitnění funkce chrupavek a vazů. V jiných případech je účelné Veloxem přímo začínat. Pokud si majitel není jist, co je pro jeho psa s ohledem na aktuální okolnosti nejvhodnější, jsme připraveni mu kdykoli pomoci v rámci naší oblíbené poradny.

RNDr. Ivan Stuchlý

Zpět na “Odborné články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti