Nově v sortimentu: ANF Holistic Grain Free

Zde najdete odborné články

Moderátor: ivan.stuchly

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Nově v sortimentu: ANF Holistic Grain Free

Příspěvekod Admin ANF » úte 23. čer 2015 13:09:15

Novinka mezi krmivy ANF

Již tak bohatý a pestrý sortiment superpremiových a holistických krmiv pro psy firmy ANF byl v poslední době rozšířen o tři druhy kompletních holistických krmiv třídy Grain Free, tj. prostých zrnin, velmi vhodných pro všechna plemena.
Nejde pouze o to, že kromě 0 % obilovin, které bývají častou příčinou alergických obtíží, obsahují 74 % masa (51 % čerstvého masa jde přímo do výroby), ale také o to, že vynikají mimořádnou chutností a výjimečně vysokou 95% stravitelností. Tu umožňuje jedinečný způsob zpracování použitých surovin jakož i obsah probiotika v podobě kulturního kmene bakterie Enterococcus faecium a prebiotik. Z těch jsou zastoupeny fruktooligosacharidy (FOS), zejména inulin, a mannanoligosacharidy (MOS) získávané z buněčných blan kvasinek druhu Saccharomyces cerevisiae.

Účelem těchto látek ryze přírodního původu je zlepšení průběhu trávení podporou přirozené střevní mikroflóry, a tím i využitelnosti základních živin a ostatních nutričních složek potravy včetně minerálií a vitaminů. To je důležité zejména u plemen střední velikosti, u kterých se požaduje statná stavba těla. Nespornou výhodou krmiv třídy Grain Free je i fakt, že svým složením, obsahem proteinů živočišného původu, tuků, ale i obou hlavních makroprvků (vápníku a fosforu), vyhovují jak štěňatům a rostoucím mladým psům, tak i jedincům dospělým. Vhodná je i velikost jednotlivých granulí. Mají v průměru 1,4 resp. 2 cm.
Dobrá vstřebatelnost nutričních látek v krmivu obsažených je základem udržování a posilování imunity psa, čemuž účinně napomáhá také obsah inulinu, FOS, MOS a léčivých bylin (tymiánu, majoránky, oregana, petržele, šalvěje) nutných ke skutečnému holistickému působení, celkovému posilování organismu psa. Za zmínku stojí i fakt, že stopové prvky (mikroelementy - zinek, železo, mangan, měď), nezbytné k normálnímu průběhu fyziologických procesů v těle psa, jsou obsaženy v podobě hydratované chelátové vazby s aminokyselinami, což podstatně usnadňuje jejich vstřebatelnost a využitelnost.

K dispozici jsou dvě varianty holistických GF krmiv značky ANF – s kuřecím masem a s lososím masem. U první činí obsah proteinů živočišného původu 28 %, vápníku 1,53 %, fosforu 1,24 % a sacharidů (rychle využitelného zdroje energie pro psa, který u krmiv běžně nebývá uváděn) deklarovaných jako NFE (Nitrogen-free Extract) 39,5 %. Varianta s lososím masem obsahuje 27 % proteinů živočišného původu, 1,75 % vápníku, 1,36 fosforu a 37 % NFE. Samozřejmostí je (jako u všech krmiv značky ANF), že není obsažena sója, pšenice aj. zrniny. Zdrojem NFE jsou především brambory a tzv. sladké brambory (bataty), obojí považované v poslední době výživáři při patřičné technologii přípravy za velmi vhodný a snadno využitelný rychlý zdroj energie pro psa, a ovoce a zelenina.

Významnou veličinou vypovídající o kvalitě krmiva pro psa je výrobcem doporučené dávkování. U jedinců o těl. hmot. 1 5 kg činí 25 – 85 (kuře) resp. 25 – 80 (losos) g, u jedincůo těl. hmot. 5 – 10 kg 85 – 145 resp. 80 – 140 g a u jedinců o těl. hmot.10 – 20 kg 145 – 240 resp. 140 – 230 g. Holistická Grain Free krmiva firmy ANF je možné zodpovědně označit za jedna z nejvhodnějších pro všechna plemena.

RNDr. Ivan Stuchlý

Zpět na “Odborné články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host