Svědivá vyrážka

Moderátor: ivan.stuchly

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Svědivá vyrážka

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 13:22:10

DOTAZ:
Máme půlročního mini bulteriéra. Udělala se mu vyrážka, svědí ho to. Veterinářka mu dala nějakou mastičku (nevím ale název, jelikož to dala v injekční stříkačce). Po 14 dnech je to ale horší, zvětšuje se. Krmíme Royal Canin pro střední plemena a střídáme s masem (většinou krůtí). Pejsek má 11 kg. Není možné, že by to bylo po těch granulích?

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Svědivá vyrážka

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 13:24:22

ODPOVĚĎ:
Příčin potíží může být velmi mnoho, mohou to být záležitosti vnitřní (kůže je vlastně jakýmsi "zrcadlem" vnitřního prostředí organismu) i vnější (od koupání v nečisté vodě po nevhodné krmivo či vnější cizopasníky, např. prostým okem téměř nezjistitelné cheiletiely, tzv. dravčíky). Potřeboval bych podrobnější informace o pohlaví psa, co vzniku potíží předcházelo, jak dlouho trvají, jsou-li svědivá místa nějak ještě jinak zevně změněná, kde je vyrážka lokalizována, je-li svědění v určité denní době větší atd. Jistě uznáte, že nejlépe by bylo, kdyby mi je mohl zodpovědět sám majitel.
Nicméně - Royal Canin bych opravdu co nejrychleji opustil - obsahuje sóju a ta může být jednou z příčin (výrobce ji sice nedeklaruje, nemusí, ale vím, že ji používá). Nahradil bych jej nějakým zaručeně hypoalergenním krmivem - zkusil bych např. krůtu s ječmenem od ANF. Ke ztlumení svědivosti bych použil kombinaci Bioitin-Tabs a Dermcaps od Caniny, a to v dávce 1 tbl. resp. 1 cps. denně. Tím nelze nic zkazit, ale velmi nerad bych, aby se pak (nedej bože) ukázalo, že jde např. o demodikózu a aby si pak ošetřující lékař nedělal legraci, že takto se měla tato parazitóza léčit (on totiž ani netuší, že i při této dg by to byla velmi účinná adjuvantní terapie).
Pokud by se Váš p. syn rozhodl navrženým způsobem postupovat, měl by počítat s tím, že aplikace přípravků nebude trvat 7 - 14 dní, ale déle. Při nedostatku informací (a kožních problémech zvlášť) by byla jakákoli prognóza délky podávání nezodpovědná.

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY:
Krmivo ANF Turkey & Barley
Bioitin-Tabs
Dermcaps


Zpět na “KŮŽE A SRST”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti