Jaké doplňky na srst pro štěně malého plemene?

Moderátor: ivan.stuchly

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Jaké doplňky na srst pro štěně malého plemene?

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 13:17:25

DOTAZ:
Za cca měsíc si budeme pořizovat štěňátko tibetského španěla. Protože mu chci dát to nejlepší, porozhlížím se na internetu nejen po krmení, ale i ostatních doplňcích výživy, které by pro něj byly nejvhodnější. S některými Vašimi přípravky mám výborné zkušenosti u velkého plemene, ale protože zatím nemám žádné zkušenosti s takto malým plemenem, obracím se s prosbou o radu na Vás, zda mi můžete poradit, co by dle Vás bylo nejvhodnější pro štěně malého plemene (zda vůbec něco - protože kloubní preparáty se asi nemusí tak řešit, jako u velkých).
S pejskem plánujeme i výstavy, kde bude také hodně důležitá i kvalita srsti, proto se chci zeptat i na toto, zda byste mi doporučili některých z těchto preparátů. Pejsek bude v barvě black and tan, tak aby případně po něčem nereznul.

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Jaké doplňky na srst pro štěně malého plemene?

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 13:18:08

OPOVĚĎ:
Opravdu, potřeba speciálních kloubních preparátů u malých plemen není v období intenzivního růstu tak akutní jako u plemen velkých. Nicméně - pokud to bude pes statnější stavby těla, přidával bych v době od 3. do 7. měs. věku vhodný zdroj vápníku kvůli výměně chrupu (zuby u malých plemen mohou být relativně větší než u některých velkých plemen). Měl by stačit Calcium carbonat plv. nebo tbl. v dávce 1 g / 1 kg těl. hmot. denně rozděleně na 3 dílčí dávky, vždy s jídlem nebo hned po něm, předávkování tímto prvkem se neobávejte, to jen mnozí veterináři jím straší aj. lidé to po nich papouškují. Pro dokonalé osrstění doporučují Biotin forte tbl. v dávce 1/4 - 1/2 tbl. denně (podle těl. hmot.) a budete-li si přát, aby tan znaky byly co nejsytější a černá taktéž, můžete přidávat Seealgenmehl nebo Seealgen tbl, v dávce podle návodu. Ani jedním nelze štěně předávkovat a ani jeden z přípravků nebarví černou srst dohněda nebo tiziánově. Neobsahují totiž karoten. Před tím varuji (pozor, aby nebyl třeba v granulích) a doporučuji nenechávat štěně s mokrou srstí schnout na přímém slunci (účinkem sluneč. paprsků by se mohla srst nezávisle na výživě hnědě barvit). Ani suché štěně nenechávejte na přímém slunci zbytečně dlouho (třeba hodiny).

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY:
Calcium carbonat plv. nebo tbl.
Biotin forte tbl.
Seealgenmehl nebo Seealgen tbl


Zpět na “KŮŽE A SRST”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host