Problémový růst, zadní nohy do X

Moderátor: ivan.stuchly

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Problémový růst, zadní nohy do X

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 11:57:22

DOTAZ:
Byla jsem v Brně na veletrhu INTERCANIS a od jednoho rozhodčího jsem dostala tip na doplňky pro psy Canina. U stánku jsem dostala kontakt na Vás. Ráda bych se s Vámi poradila o problémovém růstu moskevského strážního psa. Zadní nohy má do X. Je starý 5 měsíců a váží asi 30 kg. Poradil byste mi nějaké doplňky?

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Problémový růst, zadní nohy do X

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 12:03:42

ODPOVĚĎ:
Jde o vývojovou, ale při doporučeném postupu odstranitelnou vadu v postoji pánevních končetin, jejíž příčinou je období nejrychlejšího růstu a současné výměny chrupu, a to zejména u plemen velikosti moskevské stráž. psa. Zuby trvalého chrupu již od 3. měs. života odebírají - protože jsou tou nejtvrdší tkání v těle psa - veškerý vápník obsažený v potravě. Nestačí-li, začne se odbourávat z kostí, a to právě z těch jejich částí, které se spolupodílejí na tvorbě kloubů. Kostní tkáň postrádá patřičnou pevnost, stává se osteoidní, a nepatřičná zátěž i při běžném pohybu se přenáší na kloub. chrupavky, kloubní pouzdra, vazy a šlachy. Ty přicházejí nadměrným zatížením o vodu nacházející se v jejich základní (mezibuněčné) hmotě, a tím ztrácejí svoji normální pevnost a pružnost (navíc v nich tím vázne látková výměna). Zevně se to projeví vadným postojem končetin - hrudní mohou mít rozbíhavé
tlapky, pánevní sbíhavá hlezna (= postoj do "X").
Je tedy nutno (1.) dodat kostní tkáni vápník a (2.) dodat do chrupavek a vazů vodu. To dokáže kombinace 2 přípravků od Caniny, a to Canhydrox GAG a Calcium citrat. Doporučené dávky: Canhydrox GAG - 2 tbl. na 5 kg těl. hmot. denně, Calcium citrat - 0,5 g na 1 kg těl. hmot. denně rozděleně ve 2, lépe 3 dílčích dávkách, vždy po jídle - stačí několik děts. piškotů, i když si myslím, že moskevák by měl v tomto věku dostávat jídlo 3krát za den. Uvedené dávky by se měly podávat až do úplné nápravy nežádoucího stavu. První zlepšení by se ale mělo dostavit asi do 3 - 4 týd. Pak ovšem nesmíte s podáváním přípravků ustat. Stav by se záhy opět zhoršil. Kdyby se ani do 1 měs. stav nelepšil, museli bychom přidat ještě Arthro-Tabsy. Ty by se sice daly podávat již nyní, ale jsou cenově poněkud náročnější. Nicméně, pokud byste si chtěla úspěch pojistit, mohou se podávat s doporučenými přípravky hned, a to v dávce 1 tbl. na 10 kg těl. hmot. 2krát denně. Současně doporučuji psa fyzicky nepřetěžovat - žádný nucený pohyb (výcvik se skákáním, nadměrně dlouhé vycházky, honičky s jinými psy apod.). Kondiční pohyb je ale nutný! Podávejte krmivo, které má obsah proteinů 24 - 28 % (nikoli více).

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY:
Canhydrox GAG
Calcium citrat
Arthro-Tabs


Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti