Jaký doplněk pro správný vývoj štěněte

Moderátor: ivan.stuchly

Admin ANF
Administrátor

Jaký doplněk pro správný vývoj štěněte

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 11:55:04

DOTAZ:
Chtěla bych Vás poprosit o následující konzultaci: mám osmitýdenní štěňata welššpringršpaněla, krmím je syrovou stravou, Barf. Dosud jsem ke každé dávce masa přidávala kostní moučku Canina, krmila jsem i kaší a mlékem Canina. Chci se zeptat na nejvhodnější přípravek pro rostoucí štěně, které
má zvýšenou potřebu vápníku, aby dávka byla dostatečná a štěně se správně vyvíjelo. Dospělým psům dávám tablety Caniletten. Váhám mezi přípravky Welpencalc a Calcium citrát. Můžete mi prosím poradit?

Admin ANF
Administrátor

Re: Jaký doplněk pro správný vývoj štěněte

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 11:55:49

ODPOVĚĎ:
Vzhledem k praktikovanému způsobu krmení nedoporučuji ani kostní moučku, ani Caniletten, ani Welpenkalk, a to proto, že všechny tyto přípravky obsahují kromě Ca také P a při krmení masem má pes fosforu nadbytek - poměr Ca : P je v hov. mase 1 :16 a v kuřecím 1 : 17, další přívod tohoto prvku v době rel. intenzivního růstu a výměny chrupu mléč. za trvalý je nežádoucí. Doporučuji jako zdroj Ca Calcium carbonat plv. nebo tbl. v dávce podle aktuál. těl. hmot. 1/2 - 1 zarovnaná stř. velká polév. lž. denně nebo 4 - 6 tbl. denně, rozděleně na min. 2, lépe 3 dílčí dávky vždy s krmivem nebo hned po krmení, pokud vývoj končetin bude O.K. (žádné vyboč. tlapky, žádná sbíhavá hlezna, perfektní pohyb, stejná délka čelistí). V příp. nějakých vývoj poruch Calcium citrat v dávce 1 g / 1 kg těl. hmot. denně rozdělené na 3 dílčí dávky, vždy s krmivem (na plný žaludek), a to až do zjednání nápravy, potom 1/2 g na 1 kg těl. hmot. denně rozděleně, s jídlem. Zvýšenou péči tohoto druhu bude nutno štěněti věnovat min. do 7 měs. věku. Pro dokonalé využití Ca v organismu je nezbytný vitamin D, který při samotném barfování chybí. Doporučuji podávat multivitamin V25 v dávkách podle návodu. Varuji před koncentrovanými zdroji D v podobě humánních přípravků. Psa lze jimi předávkovat s fatálními následky.

DOPORUČENÉ PŘÍPAVKY:
Calcium carbonat plv. nebo tbl.
Calcium citrat
multivitamin V25

Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”