Padající uši a nekvalitní srst

Moderátor: ivan.stuchly

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Padající uši a nekvalitní srst

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 11:49:42

DOTAZ:
Dobrý den, moc ráda bych si od Vás koupila nějaký vitamin. přípravek na posílení oušek. Máme 6 - ti měs. Čínského chocholatého psa – labutěnku - kluka a stále mu musím vylepovat ouška, cca po dvou dnech po odlepení mu opět padají. Již je přezuben. Ouška mu holím. A ještě máme druhého číňanka – labutěnku, s tím chodíme na výstavy, jsou mu 2 roky, ale nemá tak kvalitní srst, jak by měl mít. Je nějaký přírodní přípravek, jak srst zjemnit? Kupuji dost drahé přípravky, ale výsledek nic moc.

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Padající uši a nekvalitní srst

Příspěvekod Admin ANF » pát 07. zář 2012 11:50:45

ODPOVĚĎ:
Pokud jde o šestiměsíčního čínského naháče - labutěnku doporučuji násled. postup:

Podávání přípravku Calcium citrat v dávce 1 g / 1 kg těl. hmot. denně rozděleně ve 3 dílčích dávkách vždy s krmením nebo ihned po něm + GAG plv. v dávce 2 g / 15 kg těl. hmot. denně (nelze předávkovat) a současné vylepení následujícím způsobem: V lékárně kupte náplast URGO - modrou a boltce podlepte (bez jakéhokoli odmašťování) proužkem o šíři 1,25 cm tak, že každý zvlášť jím těsně u základny (u temene) stáhnete tak, abyste zmenšila jeho obvod, ne však natolik, aby se uzavřel (zvukovod musí stále ventilovat). Zmenšením obvodu základny se celý zpevní. Pak udělejte opět z 1,25 cm širokého proužku můstek, kterým oba boltce těsně u temene spojíte. Můstek musí být tak dlouhý, aby boltce zaujímaly žádoucí polohu (přirozenou, aby nebyly ani moc blízko, ani moc daleko od sebe). Zalepení se neodstraňuje (zvukovody ventilují) dokud není dosaženo cíle. Pokud si štěně konstrukci odstraní, nahradíte ji.

Potíže souvisejí s výměnou chrupu (nedostatek vápníku, který spotřebují trvalé zuby = nekalcifikovaná chrupavka), a proto počítejte s delší dobou podávání. Samozřejmě můžete co 14 dní zalepení sejmout a zkontrolovat stav, pokud nebude uspokojivý, zalepíte znovu. Po celou dobu budete pokračovat v aplikaci doporučených doplňkových krmiv. Před sejmutím náplasti ji stačí dobře provlhčit vlažnou vodou. V případě dvouletého psa radím podávat kombinaci Biotin forte tbl. v dávce zpočátku 1/2 tbl. denně, asi po měsíci až 6 týd. 1/4 tbl. denně + Dermcaps v dávce 1 cps. denně, po 14 dnech 1 cps. obden a po dalším měsíci 1 cps. 2krát týd. Bude třeba počítat s delší dobou podávání (přípravky pochopitelně ovlivňují nově rostoucí srst.)

Doporučuji také intenzivní každodenní česání kovovým hřebenem s patřičně hustými zuby (kartáčování nestačí, a to ani kart. s kovovými hroty) a koupání nejkvalitnější kosmetikou. Volte co nejtučnější šampon + kondicionér na splývající srst (tzv. zatěžující). Musí jít o značku, která nepoužívá žádné tuky živočišného původu (norkový olej, lanolin), ale výhradně rostlinné oleje! Takovou kosmetiku můžete najít např. u značky Laboratoire Héry, kterou by do ČR měla dovážet fa Tomi z Písku.

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY:
Calcium citrat
GAG plv.
Biotin forte tbl.
Dermcaps


Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti