Pejsek přezubuje, které krmivo ANF doporučujete?

Moderátor: ivan.stuchly

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Pejsek přezubuje, které krmivo ANF doporučujete?

Příspěvekod Admin ANF » stř 05. zář 2012 10:47:00

DOTAZ:
Bylo mi doporučeno krmivo ANF, ale nevím, který druh by byl nejvhodnější. Mám pejska peruánskýho naháče středního (mmt 12kg) 9 měsíců, zatím krmíme Proplanem puppy senzitivkou, co začal přezubovat spadly mu uši, tak ještě přidáváme od Caniny Calcium citrát. Poradíte mi, které krmivo by bylo pro něj nejvýhodnější?

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Pejsek přezubuje, které krmivo ANF doporučujete?

Příspěvekod Admin ANF » stř 05. zář 2012 10:50:26

ODPOVĚĎ:
Ohledně ušních boltců doporučuji podávat Ca citrát v dávce 1 g na 1 kg těl hmot. denně rozděleně do 2 nebo lépe 3 dílčích dávek (tj. 3krát denně 4 g), vždy po krmení nebo do něj. Zároveň radím boltce vylepit, a to tak, že náplastí Urgopor modrý (k dostání v lékárně, snadno z něho natrháte úzké proužky, dobře drží a dá se odstranit namočením vodou) stáhnete oba boltce těsně u základny tak, aby se zmenšil její průměr (nesmí se stáhnout moc, aby zevní zvukovod mohl ventilovat) a potom těsně u temene propojíte oba „kornoutky“ uší můstkem z Urgoporu takové délky, aby boltce zaujímaly požadovanou polohu.
Z krmiv ANF bych doporučoval hypoalergenní krůtu s ječmenem (Turkey & Barley) – vím, že jde o dospělácké krmivo, ale u stř. peruána o 12 kg těl. hmot. (který už je na horní hranici standardem stanovené těl. hmot.) bude vyhovovat. Obavy z toho, že máte dávat současně Ca citrát, Derm-Capsy a Biotin-Tabsy mít nemusíte, žádné nežádoucí interakce mezi nimi neexistují, citrát naopak může pomoci tlumit účinek příp. alergizujících faktorů vnějšího i vnitřního původu.

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY:
Calcium citrát
ANF Krůta s ječmenem (Turkey & Barley)


Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů