Nateklé šlachy na zadních nohách

Moderátor: ivan.stuchly

pipa.14
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09. zář 2014 10:30:58

Nateklé šlachy na zadních nohách

Příspěvekod pipa.14 » úte 09. zář 2014 11:02:05

Dobrý den, mám německého ovčáka celočerného, jsou mu dva roky, má 39 kilo, je krmený granulemi značky Acana a Orijen ( teď má Acana Grasslands), ale také dostává maso. Asi před měsícem jsem přešla na tyto granule, protože ty co měl před tím mu moc nesedli (špatná srst a hodně výkalů). Mám takový dotaz, před měsícem jsem byla u veterináře, protože mi začal kulhat na zadní nohu, ale druhý den to bylo dobré, tak vet řekl ať ho nechám odpočinout (vet ho zná od štěňátka a ví, že je to dost akční pes, miluje hračky a dost za nimi lítá). Asi po týdnu jsem si všimla, že na zadních nohách- na obou (jak je ohyb), že to tam má nateklé. Nekulhal, ale pro jistotu jsem s ním sjela za veterinářem. Ten řekl, že to jsou šlachy, zřejmě namožené, vypadá to jako by se skřípl, když to má na obou zadních, ale nic takového se mu nestalo, alespoň jsem nic takového nepostřehla. Dal nám takovou zelenou mast a tím jsem mu to měla promazávat a nechat ho 14 dní v klidu a že se to samo vstřebá. Proto se chci zeptat, už je to měsíc, mast mi došla před týdnem, ale řekla bych, že mu to nic moc nepomohlo. Já jsem si koupila na doporučení z aromafauny olej, který je přímo na namožené šlachy (MO-FAUNA THERMOL), ten mu mažu teprve šestý den, ráno a večer a udělám mu vždy půl hodinový zábal s mikrotenovým sáčkem a zavážu stahovacím obvazem. Nekulhá, chodíme s ním na procházky na vodítku, doma je jinak na zahradě, někdy leží, ale je to štěně, tak si rád taky zahraje s hračkou. Proto se Vás chci zeptat, jestli to tedy stačí stále promazávat, nebo bych mu měla dávat ještě něco jiného, nějaké doplňky? Už je to docela dlouho a je na něm vidět, že by potřeboval už běhat a lítat, aby pořádně nasvalil. Děkuji moc za odpověď

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Nateklé šlachy na zadních nohách

Příspěvekod Admin ANF » úte 10. úno 2015 14:29:27

Dobrý den,

Iniciálně doporučuji kombinaci Canhydrox GAG v dávce 8 – 0 – 8 + (Petvital) Arthro-Tabs v dávce 4 – 0 – 4, po asi 3 – 4 týd. užívání přechod na Canhydrox GAG v dávce 4 – 0 – 4 + Arthro-Tabs v dávce 4 – 0 –4 + Velox v dávce 1 čaj. lž. stř. velik. s mírným kopečkem denně až do ústupu potíží a min. 4 týdny potom. Potrava by neměla obsahovat víc než 28 % proteinů. V lokální zevní terapii bych pokračoval. Fyzické zatížení, i když chápu, že jde o mladého psa, musí být přiměřené. Obzvlášť důsledně varuji před jakýmkoli nuceným pohybem (škodlivé jsou hlavně honičky s jinými psy, házení aportu apod.). Zátěž je nutné zvyšovat jen zvolna a opatrně. Při znovuobjevení potíží je nezbytné se vrátit ke klidovému režimu.

Ivan Stuchlý

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY:
Canhydrox GAG
Petvital Arthro Tabs
Velox - Kloubní výživa


Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů