Štěně kulhá na zadní nohu

Moderátor: ivan.stuchly

Fayinka2014
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. čer 2014 9:01:16

Štěně kulhá na zadní nohu

Příspěvekod Fayinka2014 » pát 13. čer 2014 9:24:05

Dobrý den,
máme asi 5ti měsíční fenku ParsonRussel teriéra. Bohužel asi před týdnem začala kulhat na pravou zadní nohu, resp na ni vůbec nedošlápla. U veterináře byla zrengenovaná s tím že jediné co by to teoreticky mohlo způsobovat je náznak praskliny chrupavky kolenního kloubu ( opravdu až po hodně velkém zkoumání). Pes má teĎ cca na 14 dní klidový režim ( resp. se o něj snažíme), ale nohu pořád hodně nadlehčuje ...někdy víc, někdy míň.
Kulhat začala v době, kdy se jí začaly měnit zuby. Jinak je pejsek typický teriér, kterého je všude plno a přesvědčit ho aby neběhal a neskákal je docela problém. Po prostudování ostatních příspěvků mě napadlo, jestli na vině nemůže být nedostatek vápníku, ale snažíme se o poměrně kvalitní krmění ( Royal Canin Mini Junior 8 kg) a po poradě s veterinářem dáváme 2x denně canvit juniuor, poslední dobou jsem začala i přidávat ke garnulím vařené kuřecí s chrupavkou ( obraný skelet).
Docela mě znervozňuje, že se tento problém tak táhne...podle mých zkušeností se takhle mladí psi, pokud jsou v dobré kondici a dobře živení regenerují hodně rychle.
Díky za jakékoli info

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Štěně kulhá na zadní nohu

Příspěvekod Admin ANF » čtv 26. čer 2014 9:13:05

Dobrý den,
i když je parson Russell ter. neveliké plemeno, mohou v daném věku pozorované potíže skutečně mít úzkou souvislost s výměnou chrupu mléčného za trvalý. Používané krmivo nemusí uspokojovat výživové nároky feny pokud jde o obsah vápníku. Exaktní diagnoza bývá komplikovaná, protože příp. poruchy kloub. chrupavek, vazů a šlach jsou přijatelně zobrazené většinou jen na rtg snímcích špičkové kvality a velmi záleží na jejich lokalizaci (i takový snímek zachycuje více méně dokonale pouze jednu optickou rovinu). Ani skiaskopie nemusí přinést jednoznačný závěr.
Doporučuji podávat feně komplexní přípravek Canhydrox GAG, který ošetří současně kostní tkáň, která by mohla být nedostatečně klacifikovaná) i kloubní chrupavky, vazy a šlachy. Dávka iniciální: na 10 kg těl. hmot. denně 4 tbl. (2 – 0 – 2) až do doby úplného odstranění potíží a nejméně 4 – 6 týd. potom, následně ještě 4 – 8 týd. 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně (1 – 0 – 1). Chápu, že skutečný klidový režim u tohoto plemene zavést je prakticky nemožné, nicméně vyhněte se příliš dlouhým vycházkám a hlavně nucenému pohybu (velmi škodlivé jsou např. honičky s jinými psy, provázení kolemjdoucích kolem plotu zahrady, házení aportu apod.). Vždy po aktivitě by bylo vhodné zajistit alespoň určitou dobu relativního klidu (s minimálním pohybem). Pozor na skákání, ať nahoru nebo dolů, příp. “lítání” po schodech. Omezte přikrmování kuřecím masem, obsahuje velmi mnoho fosforu, který v nadměrném množství omezuje ukládání kalcia v kostní tkáni.
S pozdravem
Ivan Stuchlý


Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti