Zdravý vývoj tibetské dogy?

Moderátor: ivan.stuchly

annonym
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. úno 2014 10:40:30

Zdravý vývoj tibetské dogy?

Příspěvekod annonym » pát 14. úno 2014 10:45:59

za 2 měsíce si pojedu pro štěně tibetské dogy. Ráda bych udělala maximum pro jeho zdravý vývoj

a proto se na Vás obracím s prosbou o radu a doporučení, jaký přípravek bych měla podávat

- jedná se mi především o přípravky na podporu zdravého vývoje kloubů a vazů.

Jelikož se jedná o velmi perspektivní zvíře a pokud se vše bude vyvíjet tak jak má, budeme jezdit i na

výstavy, proto i kvalita srsti bude důležitá. Ocením tedy i radu týkající se přípravků na srst.

Pes bude v barvě černé s pálením.

Moc Vám děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Zdravý vývoj tibetské dogy?

Příspěvekod Admin ANF » pát 14. úno 2014 10:51:53

Vážená paní/pane,

dovolte mi především, abych Vám upřímně pogratuloval k Vašemu rozhodnutí a popřál Vám i štěněti co nejvíc úspěchů.

Pro velikostní kategorii psů jako je tibet. doga je kritickým obdobím života věk 3 - 7 měs., což je doba nejrychlejšího růstu a současně i výměny chrupu (4 - 6 měs.). Je vidět, že jste o problematice informována, a proto chápete, že zvláštní péči (nejen v této době, ale až do dokončení těles. vývoje, což u tibet. dogy mohou být až dva roky) je třeba věnovat pohyb. ústrojí, skeletu a kloubům (kloub. chrupavkám, kloub. pouzdrům, vazům, šlachám). Doporučuji preventivní aplikaci přípravku Canhydrox GAG v iniciální dávce 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně (upravovat průběžně podle aktuál. těl. hmot.). Protože však nemohu stejně jako nikdo jiný predikovat jak se zvíře bude vyvíjet, jak rychle bude růst (záleží na pohlaví, somatotypu, genetické individualitě, podávaném krmivu), radím pečlivě sledovat postoj hrudních i pánevních končetin. Pokud by se i přes toto prevent. ošetření objevil např. francouz. postoj vepředu (rozbíh. tlapky) nebo prošlapy, anebo sbíhavý (kravský) postoj vzadu, ozvěte se. Nabídka fy Canina skýtá různé další možnosti, kterými lze na aktuální situaci účinně reagovat. Samozřejmě je možné např. Petvital Arthro-Tabs podávat spoluu s Canhydroxem GAG i preventivně, a to v dávce 1 tbl. / 10 kg denně ve výše uved. kritickém období (v příp. potíží možno dávku zvýšit).

Pokud jde o srst, doporučuji (i když Canina dodává i spec. biotinový přípravek pro štěňta) jednoznačně Biotin forte tbl. (nikoli plv!). Je sice nejdražší, ale také - na základě zkušenosti - nejeekonomičtější. Budete ovšem muset česat, česat, česat... A to už u štěněte, i kdyby takřka nebylo co (štěněcí srst bývá krátká). A česat musíte kovovým hřbenem, kartáč nestačí! Přípravek mohutně podporuje růst srsti a veškerou starou odumírající je nutno odstranit, vyčesat. Česání se musí už malému štěněti stát naprosto integrální součástí života, má-li u výstavního psa být později srst vždy v top kondici. U malého štěněte stačí zpočátku česat hravým způsobem jen chvilku, ale pravidelně, pokud možno každý den. Vím z vlastní zkušenosti, že i tohoto úkonu, který k životu jistě nepotřebuje, se potom dospělý pes, když má pocit, že se na něho zapomnělo, domáhá. Zpočátku by i pro tibet. dogu stačila dávka 1/4 tbl. Bi fo denně, s postup. věkem, těl. hmot a výstavním zatížením by se zvětšovala. Biotin předávkovat nelze, je to vodorozpust. vitamin, i excesivní dávka opouští 100% bez zatížení organismus trusem a močí. Žádného event. zabarvení srsti (černé do tizinánového odstínu) se nebojte, Biotin od Caniny to nedělá, ale dbejte, aby štěně nedostávalo žádný beta-karoten, resp. krmivo obsahující mrkev. Pokud byste potřebovala zvýraznit tan, doporučuji mořské řasy od Caniny, ani ty černou spolehlivě nezabarví. Velmi dobře spolupracují s biotinem. Black-and-tan barva někdy časem vysvětlává, i potom moř. řasy Caniny spolehlivě fungují.

Pouze na margo dodávám, že u přípravků fy Canina neexistují žádné nežádoucí interakce ani vzájemné, ani s příp. léky (jde o příprav. vyrobené z přírodních surovin nejvyšší kvality).

I když to předmětem dotazu není, radím abyste se u chovatele důkladně informovala o absolvovaných odčerveních (kdy a čím), v případě sebemenších pochybností (nejistoty) odčervit po 14 dnech od převzetí znovu, nejlépe Drontalem +, Canivermem 10, Paraquistelem + nebo jiným trojsložkovým antelmintikem. Dokonalé odčervení je totiž jedním ze základ. předpokladů plné účinnosti doporuč, přípravků.

S pozdravem

Ivan Stuchlý

Doporučené přípravky
Canhydrox GAG
Petvital Arthro-Tabs
Biotin forte tbl.

Pro odčervení: Drontal +, Caniverm 10, Paraquistel + (nebo jiným trojsložkovým antelmintikem)


Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti