Štěně SAO a senior CC

Moderátor: ivan.stuchly

JitkaV
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. lis 2020 14:04:35

Štěně SAO a senior CC

Příspěvekod JitkaV » pon 02. lis 2020 14:28:25

Dobrý den,
prosím o doporučení, které přípravky lze podávat. Oba psi krmeni granulemi za studena lisovanými ( Mister Mix dog). 5 - ti měsíční štěně SAO špatně vstává po spánku a má mírný prošlap na přední noze. 11-ti letý Cane Corso má problémy s pohybem, obě kolena operované před několika lety, DKK 4. Seniorovi střídám různé kloubní výživy a nevím, kterou mám nyní vybrat z vaší široké nabídky. Děkuji za odpověď.
Jitka V.

RNDr. Ivan Stuchlý
Příspěvky: 35
Registrován: úte 13. říj 2015 13:51:55

Re: Štěně SAO a senior CC

Příspěvekod RNDr. Ivan Stuchlý » úte 03. lis 2020 14:54:17

Dobrý den,

u pětiměsíčního středoasijata radím ihned nasadit přípravek Canhydrox GAG spolu s přípravkem Arthro-Tabs (´= Arthrotabletten), a to v dávce 4 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, max. 16 tbl. Canhydroxu GAG a 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, max. 12 tbl. Arthro-Tabsů, oba současně, rozděleně ve dvou dílčích dávkách (1/2 ráno a 1/2 večer) vždy s potravou, nikdy na prázdný žaludek. Je třeba počítat s delší dobou aplikace, v uvedených dávkách min. do úplného ústupu potíží a ještě 1 - 2 měsíce potom, event. až do dokončení tělesného vývoje.

U jedenáctiletého cane corso bude nejlepší iniciálně, prvních 6 - 8 týdnů, podávat GAG tbl. nebo plv. v dávce 5 tablet nebo 4 stř. vel. čaj. lž. prášku s mírným kopečkem denně (prášek nutno zamíchat do vlhké stravy) a následně (bez přerušení) pokračovat přípravkem Velox - kloubní energie v dávce 2 čaj. lž. s kopečkem denně (prášek zamíchat do vlhké stravy), trvale. Jako prevenci osteoporózy doporučuji kromě toho podávat psu spolu s přípravky na klouby Calcium citrat, a to v preventivní dávce 1 čaj. lžička zarovnaná denně, rovněž zamíchat do vlhké potravy. Na doporučenou dávku citrátu je vhodné nabíhat zvolna od stopových množstí 7 až 10 dní.

Ivan Stuchlý


Zpět na “STAVBA TĚLA, KOSTI, KLOUBY A ŠLACHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host