Štěně americké akity - dotaz na doplňky

Náš odborný poradce RNDr. Ivan Stuchlý Vám poradí se všemi potížemi, nemocemi pro Vašeho psa. Diskuze je moderovaná, příspěvky schvalujeme a zveřejňujeme až po vypracovaní odborné odpovědi.

Moderátor: ivan.stuchly

Baree
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19. čer 2018 15:44:25

Štěně americké akity - dotaz na doplňky

Příspěvekod Baree » úte 19. čer 2018 16:14:09

Dobrý den,
druhý týden v červenci si přivezeme domů nového kamaráda - desetitýdenní štěně americké akity. Pejska budeme krmit granulemi - od chovatelky je na Taste of The Wild, štěněcí řadě a ráda bych ho postupně převedla na krmivo Essential Foods Beginning Large Breed. Chci se zeptat, zda je na místě ke granulím přidávat nějaké doplňky a pokud ano, tak jaké a od jakého věku.

Děkuji

RNDr. Ivan Stuchlý
Příspěvky: 30
Registrován: úte 13. říj 2015 13:51:55

Re: Štěně americké akity - dotaz na doplňky

Příspěvekod RNDr. Ivan Stuchlý » stř 22. srp 2018 12:08:31

Dobrý den,

přidávat doplňková krmiva při krmení granulemi je nejen možné, ale často i nutné. Ve Vašem případě doporučuji přípravek Canhydrox GAG v dávce 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, rozděleně na 2 dílčí dávky, vždy s krmivem. Zároveň bude nutno hlídat korektnost postoje hrudních i pánevních končetin, uejména v době výměny chrupu a ještě další 1 – 2 měs. V případě potíží je nutno dávku zvýšit na 4 tbl. / 10kg těl. hmot. při stejném režimu podávání. S podáváním přípravku lze začít ihned. Při přechodu z jednoho krmiva na jiné je třeba postupovat zvolna (5 – 7 dní).

Ivan Stuchlý


Zpět na “Psi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host