Dotaz na krmivo - problém se stolicí

Náš odborný poradce RNDr. Ivan Stuchlý Vám poradí se všemi potížemi, nemocemi pro Vašeho psa. Diskuze je moderovaná, příspěvky schvalujeme a zveřejňujeme až po vypracovaní odborné odpovědi.

Moderátor: ivan.stuchly

Josef Kotleta
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. led 2016 18:43:26

Dotaz na krmivo - problém se stolicí

Příspěvekod Josef Kotleta » stř 06. led 2016 19:02:45

Dobrý den,

máme doma 5 měsíční štěně australského ovčáka a zajímalo by mě zda je vhodné toto krmení?

http://www.zoovega.cz/pro-psy/krmivo/gr ... -15kg.html

Doposud měl z běžných granulí pro štěňata problémy s konzistencí stolice, tak bychom rádi věděli názor někoho s podobným problémem.

Děkuji za odpověď

RNDr. Ivan Stuchlý
Příspěvky: 30
Registrován: úte 13. říj 2015 13:51:55

Re: Dotaz na krmivo - problém se stolicí

Příspěvekod RNDr. Ivan Stuchlý » stř 20. led 2016 10:18:32

Dobrý den,

konzistence trusu zajisté souvisí s podávanou potravou (jejím druhem, kvalitou), ale může mít i příčiny jiné – potravní režim, nákazovou situaci, otravu atd. Například náhlý přechod z jednoho druhu krmiva na druhé (byť jde stále o granule) může být příčinou průjmu. Ujistěte se změřením tělesné teploty v konečníku min. 1 h po krmení nebo tělesné aktivitě, zda štěně nemá horečku (více než 38,2 °C). Nevím, bohužel, co chápete slovy “běžné granule”. Pokud nějaké nejlevnější krmivo zakoupené za pár korun kdesi v hypermarketu, nedivte se, nicméně příčin průjmu může být víc.
Ptáte-li se, zda krmiva značky ANF jsou kvalitní, pak odpověď zní jednoznačně ano, jenže takovou dostanete, zeptáte-li se 10 dodavatelů, desetkát. Krmiva ANF jsou již po mnoho let jedničkou na českém trhu, což přitom, že nepatří zdaleka k nejlevnějším, je samo o sobě doporučením. Jsou vyráběna z kvalitních surovin a i v mezinárodním měřítku představují absolutní špičku. Jenže o tom se musíte přesvědčit sami. Z jakéhokoli krmiva musíte na jiné přecházet zvolna minim. 7, raději 10 – 14 dní (1. den např. 6/7 starého + 1/7 nového, 2. den 5/7 + 2/7 atd.). Samozřejmě si musíte být jisti, že je štěně jinak zdravé (je-li veselé, hravé, čilé atd.), a že nesnědlo nic, co nemělo (např. jedovatou návnadu na hlodavce, potravu kontaminovanou vyjetým olejem, kus listu jedovaté pokojové rostliny atd, atd.). Bude-li těl. teplota vyšší než je shora uvedeno, musíte navštívit veterinárního lékaře. Důležité také je, zda štěně bylo již dříve a je i dnes řádně odčerveno jak na škrkavky, tak na tasemnici. V žádném případě nečekejte, že se stav zlepší sám od sebe. Průjem může být i příznakem závažného onemocnění.
Kromě svých nepopiratelných kvalit vynikají krmiva ANF i mimořádnou palatabilitou (chutností) a je pouze na vás, rozhodnete-li se pro ně či jinou značku. Ta levná, v zájmu psa i svém vlastním, však vynechejte. To je ta nejlepší rada, jakou Vám mohu poskytnou.
S pozdravem
Ivan Stuchlý

rada
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20. led 2016 17:40:54

Re: Dotaz na krmivo - problém se stolicí

Příspěvekod rada » stř 20. led 2016 17:43:57

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je na tom krmivo do Barking Bads http://pethome.cz/cs/223_barking-heads, mám tříletou fenku, která nechce běžné granule jíst a dost se z ní natrápím. Ve změrimexu mi doporučili právě toto krmivo, je opravdu kvalitní, vyřeší můj problém? Děkuji


Zpět na “Psi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host