Záchvat!!

Náš odborný poradce RNDr. Ivan Stuchlý Vám poradí se všemi potížemi, nemocemi pro Vašeho psa. Diskuze je moderovaná, příspěvky schvalujeme a zveřejňujeme až po vypracovaní odborné odpovědi.

Moderátor: ivan.stuchly

miminko4
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. čer 2014 8:03:42

Záchvat!!

Příspěvekod miminko4 » úte 17. čer 2014 8:09:39

Dobrý deň,
mám psa yorkshire terrier, Kenynko, 5 rokov. V noci som za zobudila na to ako sa Kenynko stále mrví v posteli a keď som zapla svetlo tak som ho videla, ako sa mi chudák skrúca, bol úplne dezorientovaný, ležal a hlavou aj nohami nezmyselne pohadzoval, na nohy sa vôbec nevedel postaviť, s priateľom sme ho dali na zem tam sa skrúcal ešte chvilku a potom sa vyvracal.celé to trvalo asi 3 minúty. Potom zaspal a keď sme sa ráno zobudili tak bol normálny, vrtel chvostom skakal na postel, pýtal si jesť, ako keby sa nič nestalo...neviem čo si mám o tom myslieť...
Asi pred rokov sa stalo niečo podobné, tiež spal na posteli a chcel sa postaviť no zadné nohy sa mu podlamovali, tak sa ztackal z postele, tiež sa vyvracal a potom už bol v poriadku. Boli sme aj u veterinára, robil nejaké krvné testy ale všetko mal v poriadku.Prosím, poradte mi.
Križanovičová

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Záchvat!!

Příspěvekod Admin ANF » čtv 26. čer 2014 9:27:30

Dobrý den,
je velmi obtížné stanovit diagnózu patrně neurologického onemocnění na dálku, nicméně z podrobného popisu průběhu záchvatu, doby trvání a následného neporušeného stavu se obávám, že by mohlo jít o epilepsii, resp. toto onemocnění připomínající (epileptoidní) záchvaty. I když jde o onemocnění nepříjemné, lze vhodnými léčivy s obsahem fenobarbitalu (pro jorka např. Phenemaletten) stav kompenzovat tak, aby se do značné míry zachvatům předcházelo. Je jen nutno zvolit vhodné dávkování, a to musí stanovit vet. lékař. Léčba vyžaduje úzkou spolupráci mezi ním a majitelem, který musí bezpodmínečně každý den zhruba ve stejnou dobu psu podat naordinovanou dávku. Tu bývá zpravidla v počáteční fázi medikace upravit. Bylo by dobře svěřit psa do péče lékaře, který má s neurologickými onemocněními zkušenosti. V žádném případě není epilepsie apriorním důvodem k eutanazii (bezbolestnému utracení). Při odpovídající péči se může pes v dobré tělesné i duševní kondici dožít i relat. vysokého věku (12 – 14 roků).
S pozdravem
Ivan Stuchlý


Zpět na “Psi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host