pes žere trávu, kamínky a svoje exkrementy

Náš odborný poradce RNDr. Ivan Stuchlý Vám poradí se všemi potížemi, nemocemi pro Vašeho psa. Diskuze je moderovaná, příspěvky schvalujeme a zveřejňujeme až po vypracovaní odborné odpovědi.

Moderátor: ivan.stuchly

dagmara49
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. led 2013 16:01:45

pes žere trávu, kamínky a svoje exkrementy

Příspěvekod dagmara49 » čtv 14. úno 2013 0:05:22

Dobrý den!
Mám fenku Silky teriéra které bude 3.3.2013 1 rok. Už od doby co jsme si jí přivezli požírá své exkrementy pokud se mi zrovna nepodaří být u toho a zabránit jí v tom. Myslela jsem že jí to přejde, ale trvá to stále. Veterinářka doporučila B- komplex ale nepomohlo. Také docela hodně žere trávu a i teď v zimě vyhledává kde se dá i malé kousky pod sněhem se snaží vyhrabat. Včera v noci měla nevím jak to nazvat, takový záchvat že lízala neustále podlahu, koberec a vše co jí přišlo do cesty. K ránu se uklidnila a chová se zas normálně. Lékařka doporučila vitamíny s minerály Giom, ale ty už jí dávám od mala také. Můžete mi poradit co mám dělat? Krmila jsem od mala Proplan puppy a teď jsem začala kombinovat s masovými kapsičkami Pedigree, protože jí samotné granule přestávaly chutnat.
Moc děkuji za odpověď.D. Femiaková

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: pes žere trávu, kamínky a svoje exkrementy

Příspěvekod Admin ANF » stř 24. dub 2013 11:40:05

ODPOVĚĎ:

Domnívám se, že příčinou není žádný zlozvyk, ale příznak nedobrých poměrů v zažívacím traktu. Bude zapotřebí podstatně změnit výživu feny.

Doporučuji (1.) přejít na jinou značku krmiva, které zaručeně neobsahuje sóju a (2.) vynechat tzv. masové kapsičky. Podle mých poznatků neobsahuje sóju zaručeně krmivo ANF, doporučoval bych nejspíše některé z krmiv holistického typu pro dospělé. Pokud by nevyhovovalo, radil bych přejít na potravu doma připravenou (vařené maso + vařená rýže + vařená a rozmělněná mrkev). Tato strava vyžaduje přídavek vitaminů a minerálií, např. v podobě přípravku fy Canina Canipulver. Jak k holistickému, tak i k doma připravenému krmivu radím podávat mořské řasy téhož výrobce v podobě moučky nebo tablet. Jako velmi bohatý zdroj mikroelementů v organické vazbě mohou nutriční nároky organismu feny uspokojit i v tom, co běžné krmivo neposkytuje. Při koprofágii se již nesčetněkrát osvědčily. Canipulver i mořské řasy by se podávaly v dávkách podle návodu. Nelze předem říci, že tato opatření postačí, proto doporučuji po 14 dnech až 3 týd. další konzultaci.

Ivan Stuchlý

DOPORUČENÉ PŘÍPAVKY:
Krmivo ANF Holistické řady
Canipulver
Mořské řasy tablety nebo prášek


Zpět na “Psi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host