Záchvat!!

Náš odborný poradce RNDr. Ivan Stuchlý Vám poradí se všemi potížemi, nemocemi pro Vašeho psa. Diskuze je moderovaná, příspěvky schvalujeme a zveřejňujeme až po vypracovaní odborné odpovědi.

Moderátor: ivan.stuchly

miminko4
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. čer 2014 8:03:42

Záchvat!!

Příspěvekod miminko4 » úte 17. čer 2014 8:09:39

Dobrý deň,
mám psa yorkshire terrier, Kenynko, 5 rokov. V noci som za zobudila na to ako sa Kenynko stále mrví v posteli a keď som zapla svetlo tak som ho videla, ako sa mi chudák skrúca, bol úplne dezorientovaný, ležal a hlavou aj nohami nezmyselne pohadzoval, na nohy sa vôbec nevedel postaviť, s priateľom sme ho dali na zem tam sa skrúcal ešte chvilku a potom sa vyvracal.celé to trvalo asi 3 minúty. Potom zaspal a keď sme sa ráno zobudili tak bol normálny, vrtel chvostom skakal na postel, pýtal si jesť, ako keby sa nič nestalo...neviem čo si mám o tom myslieť...
Asi pred rokov sa stalo niečo podobné, tiež spal na posteli a chcel sa postaviť no zadné nohy sa mu podlamovali, tak sa ztackal z postele, tiež sa vyvracal a potom už bol v poriadku. Boli sme aj u veterinára, robil nejaké krvné testy ale všetko mal v poriadku.Prosím, poradte mi.
Križanovičová

Uživatelský avatar
Admin ANF
Administrátor
Příspěvky: 119
Registrován: pon 27. srp 2012 14:50:15

Re: Záchvat!!

Příspěvekod Admin ANF » čtv 26. čer 2014 9:27:30

Dobrý den,
je velmi obtížné stanovit diagnózu patrně neurologického onemocnění na dálku, nicméně z podrobného popisu průběhu záchvatu, doby trvání a následného neporušeného stavu se obávám, že by mohlo jít o epilepsii, resp. toto onemocnění připomínající (epileptoidní) záchvaty. I když jde o onemocnění nepříjemné, lze vhodnými léčivy s obsahem fenobarbitalu (pro jorka např. Phenemaletten) stav kompenzovat tak, aby se do značné míry zachvatům předcházelo. Je jen nutno zvolit vhodné dávkování, a to musí stanovit vet. lékař. Léčba vyžaduje úzkou spolupráci mezi ním a majitelem, který musí bezpodmínečně každý den zhruba ve stejnou dobu psu podat naordinovanou dávku. Tu bývá zpravidla v počáteční fázi medikace upravit. Bylo by dobře svěřit psa do péče lékaře, který má s neurologickými onemocněními zkušenosti. V žádném případě není epilepsie apriorním důvodem k eutanazii (bezbolestnému utracení). Při odpovídající péči se může pes v dobré tělesné i duševní kondici dožít i relat. vysokého věku (12 – 14 roků).
S pozdravem
Ivan Stuchlý

Fennychang666
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. čer 2023 19:44:19

Re: Záchvat!!

Příspěvekod Fennychang666 » stř 28. čer 2023 19:46:12

mining cryptocurrency
Cryptocurrency mining isn't for everyone. Even though it's based on cryptos (or cryptocurrencies), miners aren't carrying out any actual trading or investing in the marketplaces that produce them. They only mine the coins themselves so they can sell them again when their supply falls below a certain threshold. Miners also don't own any assets in the market where they mine—they sell their services for an agreed fee once their work is done.


Zpět na “Psi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host